Pentru o vacanță fără griji!

Dacă vacanța bate la ușă și știi exact pe ce plajă te va dezmierda soarele vara aceasta, înseamnă că ți-ai pregătit și kitul de protecție solară. În primele zile, alege o cremă cu factor de protectie 50 +, iar după ce pielea se va fi obișnuit deja cu razele solare, poți face trecerea la un produs cu SPF mai scăzut.

În mod cert, ora prânzului trebuie să te surprindă la umbră, capul trebuie mereu acoperit, iar ochelarii de soare sunt de nelipsit.

Dar vacantele nu sunt numai despre reguli respectate cu strictețe, ci dimpotrivă. În vacanțe ne răsfățăm, ne bucuram de fiecare clipă și vrem să oprim timpul în loc. Nopți lungi până dimineața, dacă vrem să prindem răsăritul la cea mai bună petrecere de pe plajă, chiar dacă acest lucru înseamnă să sărim peste micul dejun și să ajungem înapoi pe plajă când soarele este deja puternic. Vacanțele înseamnă și excursii pe apă, iar pe puntea vaporului nu ești ferit de razele de soare. Explorarea unor plaje idilice, retrase, fără beach club-uri cu umbrele și șezlonguri, plimbări lungi pe faleză, în port, prin centrul vechi al unui mic orășel sau al unei insule.

Într-o vacanță ne întâlnim cu multe situații în care nu respectăm în totalitate tot ce știm deja pentru a ne proteja de efectele nedorite ale soarelui și tocmai de aceea, trebuie sa avem în bagaj de fiecare dată și un plan de rezerva: Raniseptol ARSURI spumă.